Dojazd pociągiem

Dojazd pociągiem

Punktem docelowym dla podróżnych udających się pociągiem na Lotnisko Modlin jest stacja kolejowa Modlin zlokalizowana w Nowym Dworze Mazowieckim. To tutaj docierają pociągi Kolei Mazowieckich, TLK oraz EIC ze stacji Warszawa Centralna oraz Warszawa Gdańska. Stąd pasażerowie shuttle-busami dowożeni są pod drzwi wejściowe terminalu portu lotniczego.

Pociągi Kolei Mazowieckich wyposażone są w klimatyzacje, monitoring i przystosowane są do przewożenia osób niepełnosprawnych a także matek z dziećmi (w pojazdach znajdują się przewijaki dla niemowląt). Dla podróżnych, którzy nie chcą pozostawiać swojego samochodu na parkingu, dojazd na Lotnisko Modlin pociągiem jest doskonałym rozwiązaniem.

Rozkład jazdy pociągów pozwala szybko dotrzeć z centrum Warszawy na Lotnisko. Całą taka podróż zajmuje około 60 minut. Autobusy dowożące podróżnych z dworca kolejowego na lotnisko kursują co 20 minut. Ostatnimi czasy pojawiały się plany budowy podziemnego dworca kolejowego pod terminalem lotniska. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej ułatwiłoby przemieszczanie się podróżnym. Plany te jak na razie nie zostały jeszcze wdrożone.