Planowane inwestycje na Modlińskim lotnisku

Planowane inwestycje

W Lotnisku Modlin drzemie ogromy potencjał. Doskonale zdają sobie z tego sprawę lokalni włodarze, dlatego też co jakiś czas słyszymy o nowych planach rozbudowy lotniska czy też polepszenia jego infrastruktury.

Znane są przede wszystkim plany położenie 5,5 km linii kolejowej łączącej stacje Modlin z planowanym dworcem na terenie Lotniska. W dalszej perspektywie przewiduje się rozbudową portu lotniczego o drugi terminal, modernizację dróg kołowania czy też wybudowanie terminala cargo, remont i wydłużenie drogi startowej i poszerzenie płyty postoju samolotów.

Planowane inwestycje obejmują również parking. Władze Lotniska Modlin chcą poszerzyć i zmodernizować strefę parkowania a także podjazdy do terminali. Modliński port lotniczy powstał w celu odciążenia warszawskiego Lotniska Chopina. Często nazywany jest drugim lotniskiem całej warszawskiej aglomeracji. Jego znaczenie dla płynności transportu z i do stolicy jest więc ogromne. Stad też wynikają coraz to nowsze plany inwestycyjne, które mają służyć rozwojowi lotniska.